O mně

Ale jen něco málo.

Martin Ševčíkja-105x73.jpg Narodil jsem se roku 1961 v Ráji (Karviná - Ráj), dětství a školní léta prožil v Havířově, na střední chodil do Ostravy, vysokou školu vystudoval v Brně a po ukončení vojenské služby jsem nastoupil do zaměstnání ve Frýdku-Místku, kde jsem se oženil, zplodil dvě šikovné děti a žiji zde a pracuji dodnes.
Tento web by měl být o mé největší zálibě, která mi přináší radost a uspokojení a tou je fotografování. V tomto oboru, kromě návštěvy fotokroužku v 7. třídě, nemám žadné další vzdělání, takže se stále považuji za těžkého amatéra. Po mamince jsem jen zdědil trpělivost a lásku k umění a po tatínkovi manuální zručnost a lásku k technice, za což jim oběma velký dík. Rovněž díky mé rodině, Hance, Petře a Kubovi, že mají se mnou trpělivost a že mi tohoto koníčka, i přesto, že jím občas nabourám rodinný rozpočet, trpí.
Ve fotografii nemám vyhraněný styl a fotím si  zrovna co mně napadne a tím co se mi ocitne v ruce. Díky svému zaměstnání, kdy mám blízko k přírodě, u mně budou převládat právě fotky z přírody, ale nebráním se ani jiným fotografickým disciplínám jakými jsou sport, koncerty, architektura, panoramatické fotografie a další. V současnosti fotím digitální technikou, ale zvládnu i mokrý proces výroby fotografie.

MARTIN ŠEVČÍK a.k.a. Kefča

 

Technika, kterou používám:
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70/2.8 L USM, Canon EF 100/2.8 L Macro IS USM, Canon EF 200/2.8 L USM II, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Tokina AF 11-16/2.8 PRO DX (AT-X 116 PRO DX), Canon EF 2x II, Kenko 1,4x MC4 DGX, Canon SpeedLite 580 EX, Formatt HiTech, B+W 67mm CPol MRC, B+W 72mm UV MRC, Manfrotto 055PROB + Junior 410, Nodal Ninja 3